بدون نظر مقاله

در این مقاله قصد داریم تا برخی از مواردی فنی و هزینه ای که ارسال پیامک باید به آنها دقت داشت را به شما عزیزان آموزش دهیم.

۱- عدم استفاده از Copy و  Past

تحت هیچ شرایطی متن پیامکتان برای ارسال را از هیچ منبعی در کادر ارسال Copy و Past نکنید و حتما متن را برای ارسال تایپ نمایید. بعضا مشاهده شده به دلیل Copy و  Past متن خالی توسط کاربر ارسال شده است.

۲- ارسال انبوه با استفاده از ارسال در آینده

ارسال انبوه با توجه به اشتباهات کاربران و مشکلات اینترنت و سیستم کاربران و اشتباهات غیر بازگشتی همچون، ارسال پیامک خالی و ارسال پیامک بدون قرار دادن راه ارتباطی، برای ارسال پیامک انبوه پیشنهاد میشود از روش ارسال در آینده استفاده نمایید.

۳- مناسب ترین طول پیامک 70 کاراکتر است

مناسبترین طول پیامک برای ارسال، یک پیامک هفتاد کاراکتری است. در صورت ارسال متن طولانی تر احتمال ناموفق بودن و ناقص بودن پیامک های ارسالی وجود دارد.(البته بر حسب تجربه عرض کنم که تا 2 صفحه هم ارسال های موفقی رو داشته) این محدودیت از سمت اپراتور هست و سعی کنید کوتاهترین طول را برای پیامک هایتان در نظر بگیرید.

۴-بهترین گزینه برای ارسال به ایرانسل استفاده از خطوط سیمکارت است

با توجه به اینکه اپراتور ایرانسل بازگشت اعتبار بلک لیست ندارد. قاعدتا منطقی ترین روش ارسال به ایرانسل، ارسال از طریق سیمکارت است. بنابراین برای ارسال به ایرانسل از سرشماره های ۱۰۰۰و۲۰۰۰و۵۰۰۰ استفاده نکنید. چرا که ۶۰ درصد از مخاطبان در بلک لیست هستند و پیامک شما به دست آنها نخواهد رسید و بازگشت اعتباری هم نخواهد داشت.

۵- ارسال به همراه اول با استفاده از خطوط ۱۰۰۰و۲۰۰۰و۵۰۰۰

ارسال به همراه اول همراه اول دارای قابلیت بازگشت اعتبار بلک لیست هست پس میتوانید از سرشماره های ۱۰۰۰و۲۰۰۰و۵۰۰۰ برای ارسال استفاده نمایید. بعد از تکمیل گزارشات در صورتی که نیاز به ارسال به شماره های بلک لیست منطقه مد نظرتان نیز داشتید. از آموزش ارسال به بلک لیست استفاده نمایید

۶- استفاده از خطوط اختصاصی برای دریافت پیامک

بدیهی است که خطوط عمومی سامانه قابلیت دریافت ندارند و قاعدتا ارسال متونی مانند. “جهت دریافت اطلاعات بیشتر عدد ۱ را به همین شماره ارسال کنید” با خطوط عمومی کاملا غیر منطقی است.

برای اضافه شدن قابلیت دریافت میبایست خط اختصاصی پنل خود را بصورت رایگان ثبت نمایید. توجه داشته باشید که قابلیت دریافت فقط مختص خطوط اختصاصی پنل شماست. پس پیامکهای مشابه پیامک ذکر شده را فقط با خطوط اختصاصی ارسال کنید.

۷- ارسال با سیمکارت

بصورت کلی ارسال سیمکارت برای تعداد کمتر از ۵۰۰۰ عدد در هر مرحله مناسب میباشد. بنابراین اگر تعداد پیامک های شما بیشتر از ۵۰۰۰ تا است . پیشنهاد میشه که در چند مرحله ارسال رو انجام بدید.

۸-دریافت آموزش و پشتیبانی

برای دریافت پشتیبانی و آموزش کار با سامانه به منو پشتیبانی در پنلتان مراجعه نمایید. فایل پی دی اف آموزش در منو پشتیبانی موجود است.

۹- ارسال از اپراتورها

پیشنهاد می شود در ارسال از سرشماره ها بجز سیمکارت برای بازدهی مناسب تعداد ارسالی در هر مرحله حداکثر۱۰۰۰۰ عدد باشد.